FENERBAHÇE
  • HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞ ! SENDE BİR YILDIZ OLABİLİRSİN..

  • GELECEĞİN YILDIZLARINI YETİŞTİRİYORUZ ! FUTBOLUN TEK ADRESİ FENERBAHÇE ESENLER..

  • FENERBAHÇE KÜLTÜRÜ İLE BİLİMİN IŞIĞINDA MODERN ALTYAPI EĞİTİMİ.. SENDE KATIL!

EĞİTİMLERİMİZ

Ana sayfa » EĞİTİMLERİMİZ

TEKNİK EĞİTİM

06 – 10 Yaş; Bu yaş gruplarımıza futbolun temel teknikleri olan pas, top sürme, top kontrolü, dönüşler, topa vuruşlar, ver-kaç, şut, orta, gol vuruşu, çalım ve aldatma, taç, korner ve penaltı atışlarını öğretiyoruz. Bununla beraber tekrar yöntemi ile bu teknik gelişimin otomatikleşmesini sağlıyoruz.

 

10 -14 Yaş: Bu yaş gruplarımıza yarı teknik yarı beceri eğitimi vererek onların eğitim gelişiminde müsabaka atmosferine yönelik becerilerin gelişimini sağlıyoruz. Oyuncularımız böylece yarı dirençli teknik eğitim ve en az 3 unsurlu çalışmalarla zihinsel oyun bilgisi gelişimini sağlıyoruz.

 

14 -17 Yaş: Bu yaş sporcularımıza teknik gelişimi tamamen beceri şeklinde ve kombinasyonlu birçok yeteneğin gelişimi sağlanmaktadır. Bu yaş grubunda futbola yeni başlayan bir oyuncu ise öncelik 10-14 yaş basamağında 3 ay eğitim alıp daha sonra bu ölçüde çalışmasını hızlandırıp geliştirmekteyiz.

 

MENTAL EĞİTİM

Genel olarak futbolcularımıza sahada yapacakları aksiyonları, davranış biçimlerini, rakiple iletişimi, takım arkadaşıyla uyumu, hakeme ve oyuna olan saygıyı, öfke kontrolü, stresle baş etmeyi, beslenme düzeni, uyku ve dinlenme süreleri, sosyal hayatta sporcu davranışları, eğitim hayatının futbolun gelişimine olumlu etkileri, antrenmanın önemi, sporun faydaları gibi ana başlıkları sporcularımızla periyodik olarak mental eğitim sınıflarımız da ya da belirlenmiş ortamlarda interaktif ve görsel eğitim olarak veriyoruz.

 

FİZİKSEL EĞİTİM

2017 KASIM AYINDA GELİŞİM ÜNV. İLE ORTAK OLARAK TÜM SPORCULARIMZIA FİZİKSEL VE PERFORMANS TESTLERİ UYGULADIK.

06-12 Yaş: Bu yaş gruplarımız da sürat, koordinasyon, esneklik, çabukluk, hız, denge gibi  motorsal yeteneklerin gelişimine çok fazla önem gösteriyoruz. Kuvvet gelişimin de ise salt kuvvet yani sporcunun kendi öz ağırlığı ile yaptığımız Core traning çalışmalarını uyguluyoruz.

 

12-15 Yaş: 1. ve 2. Ergenliğe girişte sporculara çok doğru çalışmalarla antrene etmeliyiz. Eksik yada fazla yapılan çalışmalar çocukların üst düzey futbola geçmelerine imkan tanımayacaktır. Bu yaş grubunda ki sporculara core traning yüklenmesi hafta da 2-3 kez yapıyoruz. Sürat ve Çabukluk çalışmaları her hafta mutlaka uygulanmaktadır.

 

15-17 YAŞ: Üst düzey futbola geçiş yaşı olan bu grup sporcularımıza sub maksimal kuvvet çalışmaları, plyometrik çalışmalar, hız ve dayanıklılık çalışmalarını yaptırıyoruz. Doğru yapılan yüklenmeler sporcuyu hem sakatlıktan koruduğu gibi hem de profesyonel yaşamın da daha üst noktalara taşıyacaktır.

 

TAKTİKSEL EĞİTİM

Küçük yaş gruplarımız da basit pozisyon eğitimi ve duruş pozisyonları gösterilmektedir. Sporcularımız aut atışında, korner de, taç atışında, topun yerine göre nasıl pozisyon alacaklarını 10 yaşa kadar öğrenmiş olurlar.

 

Büyük Yaş Gruplarımız da  ise  Oyunsal  formatta ki çalışmalarla savunma ve hücum prensipleri sporcularımıza öğretilir. Sahanın 1. 2. 3. Bölgeleri, hangi bölge de hangi davranışı sergilemesi gerektiği öğretilir. 7+1 sistemin den 11 &11 sisteme geçişte 4:4:2 ve 4:4:1:1 sistemi ve pozisyonları anlatır gösterilir.

 

KALECİLİK EĞİTİM

Kaleci antrenörümüzün verdiği temel eğitimler ve yaşa göre performans kalecilik çalışmalarımız 8 yıldır devam etmektedir. Hafta da iki gün antrenmanlarımız küçük ve büyük saha çalışmaları olarak yapılmaktadır. Kaleci çalışmalarımız sonucunda Türk futboluna sayısız kaleci kazandırdık. Fenrbahçe U21 Kalecisi Atakan AKYOL, Kasımpaşa da profesyonel olan A takım kalecisi M. Enes Sarı, Çatalca da profesyonel oynayan Tolga Uzunoğlu bunlardan bazılarıdır.

© 2019 Esenler Fenerbahçe Futbol Okulu | Tüm Hakları Saklıdır.